מיסוי מקרקעין - משרד ליעוץ מס
משרד יעוץ מס והדרכה בראשותה של דורית גבאי

 
03-6128358
חפש
מיסוי מקרקעין דורית גבאי

טיפים בנדל"ן טיפים למכירת דירה

מאת: דברת יעקב, עו"ד
 
עומדים לקראת מכירת דירה?כל שעליכם לעשות טרםהצגת הדירה בפני רוכשים פוטנציאלים ו/או מתווכים הוא להוציא נסח טאבו שבו מפורטות זכויותיכם בדירה לרבות גוש וחלקה, זאת על מנת לוודא שאכן הדירה רשומה
על שמכם והאם רשומות הערות אזהרה אחרות שעלולות לעכב את מכירתה של הדירה,כגון משכנתא עיקול או כל דבר אחר.

לאחר שמצאתם רוכש, רצוי שתעדכנו את עורך הדין שלכם בדבר כל מידע אפשרי על דירות שבבעלותכם כרגע או היו בבעלותכם בעבר גם אם מדובר בחלק מדירה שנתקבלה בירושה. איסוף המידע על ידי עורך הדין הנו לצורך תכנון המס שעליכם לשלם מתוקף מכירת הנכס. במידה והנכם נשואיים טריים גם מכירת דירה על ידי בן/בת הזוג  לפני מספר שנים,כשהייתם עוד  רווקים, יכולה להשפיע על הזכאות להקלות ו/או פטור ממסים.

 
כמו כן, במידה ואינכם זכאים להקלות ו/או פטור ממסים, רצוי שתבקשו מעורך הדין לחשב לכם את גובה המסים שעליכם לשלם על מנת לדעת מהן ההשלכות של מכירת הדירה עבורכם בזמן הנתון שבחרתם לעשות זאת, יתכן והמתנה של מספר חודשים במכירה תחסוך ממון רב.
 
לא זו אף זאת, במידה והינכם נכים ו/או עולים חדשים/ ו/או בני משפחות שכולות ו/או נפגעי פעולות איבה וכיוצא בזה, מומלץ לעדכן את עורך הדין היות וייתכנו הקלות רבות במס במקרים אלו.
 

במידה ועליכם לשלם מס שבח, יש לצרף את כל ההוצאות ששילמתם עבור רכישת הדירה החל משכר טרחת עורך דין, שיפוץ לדירה, הריבית הריאלית ששילמתםעבור המשכנתא במידה ולקחתם וכן הוצאות נוספות.
 
מומלץ להיוועץ עם עורך דין טרם מכירת נכס על מנת להיערך היטב לכל התרחישים וההשלכות של מכירת נכס מקרקעין.
 
שיהיה בהצלחה.
  
© כל הזכויות שמורות לדברת יעקב משרד עורכי דין
נכתב בתאריך 9.5.2013
 
 


האמור לעיל אינו מהווה חו"ד משפטית ואינו תחליף לייעוץ משפטי.
ליווי משפטי צמוד בעסקאות נדל"ן יכול לחסוך לרוכש בהוצאות רבות ובזמן יקר.