דורית גבאי.

מומחית במיסוי מקרקעין

להיות יועץ בכלל, ולתת ייעוץ במיסוי מקרקעין, שידוע כתחום  מס מיוחד, הינה משימה שהצלחתה תלויה במספר משתנים.

התפקיד המרכזי של יועץ במיסוי מקרקעין מנקודת המבט של רו”ח דורית גבאי, הוא היכולת לתכנן את העיסקה, גם כלכלית, מבעוד מועד ולאחר שהוגדרו הצרכים ונלמדו הלכה למעשה כל הנתונים. כמו כן, תפקיד היועץ הוא לזהות את הבעיה במדויק ולאתר את מקורה. זיהוי מדויק של הסוגייה יוליד פתרון נכון, יחסוך זמן, כסף, מתח וסבל מיותרים בהתמודדות עם רשויות המס.

המוטו המרכזי שלה הינו ” לשלם פחות. כחוק.“. 

להצטרפות מהירה לרשימת התפוצה של דורית גבאי:

״השאיפה שלי היא למצוא פתרונות פשוטים וקלים לביצוע, אשר ימנעו טעויות בשומות מס השבח ומס הרכישה.

המטרה שלי היא לתת שירות הנותן פתרון מיידי לבעיה קיימת או לשם מניעת סיכונים וחשיפות לתשלומי מס עתידיים, וכל זאת תוך יצירת מערכת יחסים טובה עם רשות המסים.״

דורית גבאי

לתאום פגישת ייעוץ עם דורית:

עם צאתי מהשרות הציבורי, בו עבדתי במשרד האוצר 12 שנים, החלטתי לפעול לצמצם את הפערים בנושא הידע, ככל שזה קשור למייצגים מול מנהל מיסוי מקרקעין. קצב החקיקה, שינויי הכלכלה והעסקים, הפנמת זכויות אדם, הגברת הדרישה לקבל שרות ממלכתי מעולה, הצורך בהטמעת השינויים הרבים בפסיקת בתי המשפט – כל אלה גייסו אותי לפעול לעזור ליחידים בעיקר, משפחות שמבקשות לשפר את כלכלת הבית שלהם ורוצים להבטיח לעצמם עתיד ודאי יותר. גיליתי שיש כאוס גדול ומשפחות מאבדות במקרים רבים את כספם בשל רשלנות בטיפול. לפה אני נכנסת ומבקשת ללמד מצד אחד, ולסייע אישית מצד שני, למי שמבקש את עזרתי.

מידע נוסף

בעת מכירה של דירה, חנות, מחסן, מפעל, מלון, מוסך או כל קרקע אחרת – אני מכינה את השומה עצמית להגשה, מנסחת את ההשגה ואת הבקשות לתיקון שומה ואת הערר לחתימת עורך דין, מכינה ומגישה בקשות לגילוי מרצון על העלמת הכנסות בנדל”ן בישראל ובחו”ל, מתכננת הסדרים בתוך המשפחה, חלוקת נכסים בהסכמה בין יורשים – מקרים פשוטים ומורכבים יותר, תיקון טעויות מהעבר, הסדרת דיווחים לעסקאות שלא דווחו ועוד.

  • לחפש וליצור פתרונות ייחודיים.
  • לתכנן מהלך שבו נהנה הנישום מתשלום מס מינימלי.
  • לעבוד בקודים אתיים יסודיים.
  • להבין את השליחות של עובדי הציבור ואת המטרות והתפקיד של רשויות המס.

לייצר מהלכים הזוכים לברכת הלקוח ומתקבלים כראויים גם אצל רשויות המס. המטרה למצוא פתרון אפקטיבי, לא שגרתי מחד ולעמוד על שלך אל מול רשויות המס מאידך.

דורית עבדה ברשות המסים בישראל – אגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין – משרד האוצר בתפקידים שונים:
כמפקחת מס 1993-1988, כעוזרת בכירה לנציב מס הכנסה (דורון לוי) 1996-1993, וכסגנית למנהלת מיסוי מקרקעין חיפה 2000-1996.

עבודתה באגף מס הכנסה הייתה הן בתחום במקצועי – אחריות ישירה לתחומי עבודה מיוחדים – שומות מס מורכבות, הסדרים ומעורבות ביצירת מדיניות האגף, והן לצד הניהולי – להביא את הארגון והעובדים ליעדים חרף לוחות הזמנים והאילוצים.

בתחום המקצועי – נחשפה וטיפלה בצד האזרחי-שומתי ואף בצד הפלילי והעונשין בגין עבירות מס – הסדרים והסכמים בגינם.

בנוסף הוציאה לאור את ספרה הראשון פרי עטה “כלכלת נדל”ן בישראל, ייזום ומיסוי – הלכה למעשה”, הוצאה פרטית. בשנת 1998, ואת ספרה השני “כלכלת נדל”ן בישראל, מקיפאון לצמיחה”, בשנת 2004.

במשך כל שנות התפתחותה המקצועית חיברה מאות מאמרים אשר התפרסמו בירחונים מקצועיים ובעיתונות הכלכלית.

דורית גבאי מוציאה לאור כל חודש ירחון בנושא מיסים ונדל”ן המופץ לכ- 10,000 אנשים וחברות מידי חודש כשרות מידע חינם.

מאז שנת 1996 מרצה ומחברת תכניות לימודים בתחום המס במסגרות שונות. בשנת 2002 – הקימה את המרכז ללימודי המס המכונה “האקדמיה למיסים” ובאופן פורמאלי ורצוף מלמדים כ- 30 מרצים בתחום המס. המרכז הרחיב פעילותו והקים חטיבה מיוחדת להכשרת מנהלים בישראל בשנת 2005. המרכז יוצר תכניות לימודים רבות ומגוונות לקהלי מטרה שונים.

דורית עברה הכשרה בארץ ובחו”ל בעזרתה היא מעניקה ייעוץ עסקי ואישי למנהלים כדי לעזור להם לקדם את מטרותיהם בחיים.

​דורית משקיעה מאמץ גדול ביצירת תשתית ניהולית ישראלית אשר תיקח את התפקידים המרכזיים בארץ – הן במגזר העסקי והן במגזר הציבורי.

מרצה ומתנדבת בפעילויות למניעת שימוש בסמים ובאלכוהול בקרב בני נוער, וכן לקידום זכויות אדם.

יש לי שאלה 

דורית ברשתות החברתיות:

לקבלת מגזין מודפס חינם

מה מקבלים במגזין?

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם