דורית גבאי רו״ח | מומחית במיסוי מקרקעין, מס שבח, מס רכישה והחזרי מס

אקדמיה למסים – רקע

הרצאות למקצוענים

המגזר המקצועי המייצג והמטפל בהתאם לחוקי המס – פקודת מס הכנסה, מע”מ ומיסוי מקרקעין – נמצא תחת מכבש עצום של חוקים מסובכים, של תיקוני חקיקה, של פסיקות בתי משפט עם מגמות הולכות וגדלות, של דיוק ועמידה בדרישות הייצוג והחוק, הוראות ביצוע והנחיות מינהלתיות, ותביעות לרשלנות כנגד מייצגים שטיפלו שלא כשורה וללא המיומנות הנדרשת, ושלא בייצוג ההולם את המקצוע.

המגזר הזה עובר שינויים מרחיקי לכת, ונוכל לומר שבחוק מיסוי מקרקעין הם הבולטים מכולם.

החוק הזה, תוצרת הארץ, בתוקף משנת 1963, ומאז עבר עשרות תיקונים שהעיקרים שבהם החלו משנת 1997. תיקונים אלו שינו את מפת החוק, תוך התאמתו לעקרונות מס הכנסה ויצירת ממשקי עבודה לסגירת פרצות, אשר יצרו עיוותי מס. כמו כן, השינויים נתנו מענה לעסקאות מורכבות וצרכים חדשים של ענף הנדל”ן כפי שבאו לידי ביטוי בפרקים חדשים לנושא תמ”א 38, פינוי-בינוי, עסקאות אופציות ועוד. השינויים הללו בצד סגירת פרצות, יצרו מסלולי עבודה והליכי שומה קפדניים, כשהם יוצרים אמות מידה חדשות לאופן הדיווח, ללוחות הזמנים ולסמכויות.

דורית גבאי, רואת חשבון בהשכלתה, לשעבר עובדת משרד האוצר כתריסר שנים, כיהנה כעוזרת בכירה לנציב מס הכנסה וכסגנית למנהל מיסוי מקרקעין.

דורית גבאי פועלת מאז שנת 1995 בהעברת ידע תיאורטי ויישומי במסגרת האקדמיה למסים שייסדה תחת האימרה “אצלנו מיישמים תיאוריה” – לעוסקים ולמייצגים בתחום מיסוי מקרקעין.

מאז, חיברה תוכניות לימודים לקורסים, לסדנאות, לימי עיון, להשתלמויות, לכנסים ולהרצאות בכל רחבי הארץ, בפני חברי כל לשכה מקצועית אשר הוזמנה אליה. תוכניות הלימודים מבוקשות ונלמדות בקפידה רבה, תוך שמירה על רמת הוראה ומדרג למידה של הנושא אותו היא מלמדת ולקהל שומעיה.

כאלפיים איש מגיעים לשמוע אותה ברחבי ישראל, מידי שנה, מאז פתחה את שערי האקדמיה שלה, ומאז החליטה לחלוק את הידע שלה עם אחרים. ישנם אלפי בוגרים של קורסים במיסוי מקרקעין.

במהלך שנת 2020, אלפי עורכי דין, רואי חשבון, יועצי מס, בעלי נכסים ועוד השתתפו בהרצאות, ימי עיון וסדנאות – שהועברו באופן מקוון באמצעות וובינר וזום.

דורית גבאי רואה בכך את תפקידה המרכזי שניתן לתמצתו – הענקת ידע יישומי ומניעת טעויות ושגיאות בייצוג.

כחלק מצורך ממשי של מייצגים ללמוד מרחוק ובאופן עצמאי, וכחלק מהרצון ללמוד קורסי עומק ולהעשיר את הידע בחוק מיסוי מקרקעין – דורית גבאי יצרה קורסים און-ליין – אשר נלמדים מרחוק.

השאיפה של דורית גבאי היא להעביר את הידע הרב שלה למייצגים ולנותני השירות לפי חוק זה, ולעזור להם להיות בקיאים יותר ומקצוענים יותר.

הקורסים מכילים הרצאות מאירות עיניים, אשר הועברו וצולמו כשהיא בפני “קהל חי”. כמו כן, בכל קורס ישנן שאלות על החומר הנלמד, אשר מועברות לבדיקה על ידי צוות משרדה של דורית גבאי.

לאחר סיום בהצלחה של 100% – התלמיד יקבל תעודה מטעמה.

הקורס הראשון הוא – קורס יסודות במיסוי מקרקעין.

הקורס זמין בפורמט אונליין, וכולל 15 שיעורים, כאשר לאחר כל שיעור ישנן שאלות תרגול.

הקורס הזה הוא דרישה מקדמית לקורסים הבאים, שהם:

קורס יסודות מיסוי מקרקעין

קורס יסודי ומקיף, כולל למידה יסודית של שבעה פרקי חוק ודגשים, תוך למידת מטרות החוק, עקרונות החוק, פסיקה עדכנית ועוד.
החל מינואר 2020, הקורס זמין גם בפורמט אונליין!

פתיחת המועד הבא:

סדנת תרגול שומות מס שבח

סדנת עומק בה מחשבים עשרות שומות מס שבח, במדרג קושי עולה, בדגש לממשקים עם מס הכנסה.
בינואר 2021 - השקנו סדרת סדנאות תרגול לפי נושאים! סדנאות אלה הועברו ב- Live באופן מקוון. מחזור י"ג פרונטלי נפתח - מועד יולי 2023!

פתיחת המועד הבא:

קורס מומחה במיסוי מקרקעין

קורס אשר סוקר את הסוגיות המורכבות בחוק: עסקאות קומבינציה, ממשקים למס הכנסה, ביטולי עסקה, נאמנויות, איגודי מקרקעין, הליכי השגה וערר, דגשים בתיקוני שומה ועוד.
החל מינואר 2021, הקורס זמין גם בפורמט אונליין!

פתיחת המועד הבא:

כנס פרוצדורות לפי חוק מיסוי מקרקעין

פרק תשיעי לחוק – הליכי גבייה וחישובי ריבית על חוב מס דיווח מקוון – דגשים ועדכונים מהשטח

הכנס הבא:

יש לכם שאלה?

מלאו פרטים ונחזור אליכם